Звернення студентів Острозької академії

Братство спудеїв Національного університету «Острозька академія» звернулося до студентів ВНЗ України із пропозицією спільно порушити питання щодо встановлення дати Дня українського студентства. На обговорення вони запропонували два варіанти: 16 березня – день заснування першого вищого навчального закладу України та Східної Європи – Острозької академії ХVІ-ХVІІ століть або 30 листопада – день розгону і жорстокого побиття студентів – учасників Євромайдану в Києві у 2013 році. Адже цей день став точкою відліку, відколи наші українські студенти змушені були стати на захист незалежності української держави, навіть ціною власного життя.

Уже давно 17 листопада щорічно відзначається як Міжнародний День студента. Ця дата була запропонована у 1941 році Міжнародною Радою студентів в Лондоні на честь загиблих у 1939 році празьких студентів від рук нацистських окупантів. Незаперечно, що на сьогодні це свято визнане студентством багатьох країн, в тому числі й України. Однак, на жаль, в нашій державі немає національного свята дня студента. Разом з тим, в Російській Федерації, у так званий Тетянин день, відзначають День російського студентства на честь заснування у 1755 році Московського університету. Студентство Острозької академії переконане, що відзначення Дня українського студента сприятиме становленню національної ідентичності студентської молоді, підніме її патріотичний дух і розкриватиме наші євроінтеграційні прагнення.

«Виникнення ідеї встановлення й відзначення Дня українського студентства пов’язана із трагічними та водночас важливими подіями, які відбулися та продовжують відбуватися на теренах нашої держави. Майже рік минув після жахливого та безжалісного побиття мирних демонстрантів на Майдані незалежності 30 листопада 2013 року, більшість з яких були студентами українських вишів. Ця подія стала переломним моментом новітньої історії України, адже наступного дня ми всі прокинулися у зовсім іншій державі, яка вже не могла бути такою, як раніше. Євромайдан переріс у Революцію гідності, в якій народилась нова незалежна європейська демократична Україна. Молоде покоління українців стало рушійною силою Революції гідності. Уперше за багато років весь світ почув вільний, сповнений впевненості голос українського студента, який прагне змін для своєї батьківщини. Безумовно, що символічним є встановлення національного свята Дня українського студентства саме в день побиття мирних студентів, які вийшли на вулиці і не побоялися відстоювати свої думки та позиції. Інший варіант дати відзначення Дня українського студентства – це  день заснування Острозької академії – першого вищого навчального закладу України та Східної Європи, що підкреслює національну самобутність українського народу та шанування історії і традицій нашої Батьківщини», – стверджує голова Братства спудеїв Острозької академії Данило ПЛАХОТІН.
0F128ADC-D408-4E31-940E-536EE2C73453_cx0_cy6_cw0_mw1024_mh1024_s (1)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *