Відкрита позиція Братства спудеїв і студентської спільноти НаУОА щодо призначення на посаду Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета

21 грудня 2020 року відбулося відкрите засідання Парламенту (Зборів студентів), на якому ми обговорили позицію студентства щодо призначення Шкарлета С.М. Міністром освіти і науки України.

Ця зустріч була проведена для того, щоб залучити всю студентську спільноту до формування спільної думки щодо цієї проблеми.

Дякуємо всім, хто доєднався та висловився. Для нас це дуже цінно!

Чому ми вибрали Острозьку академію?
Ще в далекому 11 класі кожен із нас обрав саме цей заклад вищої освіти через цінності, якими він керується, через якість освіти, прозорі методи оцінювання та академічну доброчесність, яка існує не лише на папері. З 1 курсу студентів вчать формувати свій науковий доробок, цінувати чужий та мислити критично. Отож, зібравши різні думки, підводимо підсумки зустрічі та пропонуємо доповнити їх у коментарях.

Громадська організація Братство спудеїв спільно з членами Парламенту (Зборів студентів) та ініціативною студентською громадою висуває своє занепокоєння призначенням Шкарлета С.М. міністром Освіти і науки України.

Висновки зустрічі:

• Прикро дивує ситуація, що виникла під час самого призначення пана Шкарлета на посаду міністра, сподіваємось, що перевірка регламентного комітету ВРУ щодо зафіксованого факту “кнопкодавства” проллє світло на ситуацію.
  • Ми вважаємо незрозумілим факт замовчування проблеми академічного плагіату. Пропонуємо новому Очільнику нарешті прокоментувати ситуацію стосовно своїх наукових робіт та відстояти свою позицію перед всією академічною спільнотою.
  • За час діяльності на посаді в.о. Міністра не було висвітлено стратегічного плану розвитку освіти в Україні тому напрямок подальших реформ для студентства залишається незрозумілим.
  • Нас турбує невизначена позиція щодо НАЗЯВО, оскільки це чи не єдиний орган, в якому враховується голос студентів під час роботи над покращенням якості освіти в Україні.

На жаль, чи, на щастя, університетська освіта вчить студентів бути свідомими, а такі мають свою думку. Наша ж полягає в тому, що ми не підтримуємо рішення Верховної Ради України від 17 грудня 2020 року про призначення Сергія Миколайовича Шкарлета новим Міністром освіти і науки України.