В Острозькій академії пройшла розширена колегія Братства спудеїв

cQ8kt8VKMkg 13 травня о 15.30 відбулася розширена колегія. Учасниками  стали  165  студентів. У кожного було право голосу, будь-хто міг висловитися з певного питання, внести свої пропозиції або ж подискутувати. Колегія розпочалася традиційно: для початку шляхом голосування обрали модератора, секретаря та лічильну комісію. Наступним був виступ Д.Нечипорука із фінансовим звітом Братства спудеїв за період головування І.Штельмаха до 25 березня 2013 року. Дмитро зазначив, що надходження до Братства спудеї становили суму 25 498,50 грн. За період головування І.Штельмаха були здійснені видатки сумою в 24 898,39 грн. У бюджеті станом на 21 березня залишилося 600,11 грн, проте Братство продовжує залучати кошти із заходів для того, аби можна було проводити інші заходи. Опісля відбулося затвердження фінансового звіту учасниками колегії. «Сьогодні нашою метою є більш детально ознайомитися із роботою та внутрішньою організацією діяльності Братства, – додав В.Мандрицький, юрисконсульт Братства спудеїв. – Існує багато збігів, що заводять в оману кожного з нас, коли ми чуємо про Братство. На базі нашого ВНЗ діє дві організації, які займаються, насамперед, захистом студентства. Відмінність полягає у формі діяльності. Для прикладу, громадська організація створена першочергово для акумуляції коштів». До сказаного додала й інший юрисконсульт Ю.Шепетько: «Для кращого функціонування Братства спудеїв та реалізації поставлених завдань необхідно прийняти новий Статут Громадської організації «Братство спудеїв». Задля кращого розуміння студентами різниці Братства спудеїв як органу студентського самоврядування та громадською організацією, у новому статуті не буде відбуватися дублювання органів, тобто керівними органами ГО будуть Голова, Загальні збори, Колегія та Наглядова Рада. Інші підрозділи (спортивний, культурно-мистецький тощо) будуть в структурі ОСС «Братство спудеїв», а Громадська організація дасть змогу всім студентам, які хочуть реалізувати свої інтереси, брати безпосередню участь у студентському житті та, насамперед, вирішувати фінансові питання». М.Прищепа, модератор, заявила, що новий статут невдовзі опублікують в мережі Інтернет, його затвердження  відбудеться на наступній розширеній колегії. Подальший крок – з’ясування механізму роботи ОСС Братства спудеїв. Д.Нечипорук наочно, за допомогою презентації, пояснив, яким чином функціонує ОСС. Головною мірою у виступі акцентувалася увага на фінансову сторону цього механізму. Ігор Штельмах, голова Братства, завершив перебіг розширеної колегії доповіддю «Студентські внески», яка включала в себе пояснення про щомісячні відсоткові відрахування від стипендії. Розширена колегія завершилася нагородженням студентів-активістів.

Яніна Загурська