Студенти факультету ПІМ провели соціологічне дослідження стосовно діяльності «Братства спудеїв»

a_a9cebae4Дослідницька група ПЛ-11 у складі Безеки Максима, Кекуха Віталія, Нагайської Діани та Яростюка Мирослава провели соціологічне дослідження, темою якого була низька популярність ГО OCC «Братство спудеїв» серед студентів ПІМу. Маючи на меті дослідити причини низької популярності «Братства» серед студентів ПІМу, вони прагнули виявити глибинні причини негативної тенденції занепаду студентського самоврядування та, зробивши висновки, надати рекомендації задля підвищення активності студентського середовища в НаУ «ОА».

За основу дослідники взяли анкетування як метод дослідження. Процес опитування  тривав з 18.03 до 25.03 в НаУ «ОА». Були розроблені анкети , в яких сформульовано 17, переважно закритих, запитань.

На думку експериментаторів, проблемою дослідження є низька залученість студентів факультету політико-інформаційного менеджменту до МГО-ОСС «Братства спудеїв». Вони висловили свої припущення, так звані гіпотези :

1. Низька популярність «БС» серед студентів ПІМу спричинена запропонованими високими щорічними грошовими внесками у розмірі близько 200 грн.

2. Низька популярність «БС» серед студентів ПІМу спричинена політичними чинниками, а саме програшем у виборах на голову «БС» кандидата від факультету ПІМ.

3. Низька популярність «Братства» серед студентів ПІМу спричинена неефективною діяльністю організації та низькою поінформованістю студентами з роботою «Братства».

Отже, підсумувавши відповіді опитаних за допомогою анкетування виявилося, що студенти факультету ПІМ отримують дуже мало інформації про ГО ОСС «Братство спудеїв». Якщо взяти до уваги те, що з діяльністю цієї організації студент так чи інакше зустрічається дуже часто, то низький рівень обізнаності в цьому питанні є однією з причин низької популярності «Братства» серед студентів ПІМу. Дослідники зробили висновок, що рівень поінформованості студентів ПІМу про «Братство спудеїв» є досить низьким. Спираючись на отримані результати можна припустити, що це спричинено незадовільною роботою відповідних підрозділів «Братства» і є, відповідно, однією з головних причин низької популярності досліджуваної організації серед респондентів (дані наведені нижче).

Словом, дві гіпотези були спростовані, лише третя була підтверджена.

Дослідники додають, що на основі даного дослідження найближчим часом планується зробити експертне опитування задля розробки детальних рекомендацій та професійної оцінки проблеми.

Яніна Загурська