Сьогодні День Вишиванки ??

Сьогодні ми святкуємо українську культуру та багаторічні традиції вишиваних сорочок, як символа історії, мистецтва та гордості. Цього року це свято відчувається ще важливішим ??

Зібрали декілька фактів для вас ?

?Українська вишиванка має надзвичайно давнє походження, створювалась ще до VI ст.?

?Вишиванка символізує добро, вірність та любов, а вишивати національний одяг бралися тільки жінки, даруючи виробу потужну позитивну енергетику?.

?Першим, хто поєднав українську вишиванку із буденним одягом став Іван Франко, стильно скомбінувавши вишиту сорочку із піджаком. У такому вигляді його можна побачити на 20-гривневій купюрі.?

?У кожному регіоні України техніка вишивання, орнамент, традиційні кольори, якими вишивають сорочку є різними?.

?Найбільша кількість людей у вишиванках, яка зібралась в одному місці, була зареєстрована у 2011 році у місті Рівне. У День Незалежності на центральний майдан міста прийшло 6570 людей у вишиванках. Цю цифру зафіксовано у Книзі рекордів України??.

?Першим українським телеведучим, який з’явився в прямому ефірі у вишиванці став Андрій Шевченко. 21 листопада 2004 року відкрив телемарафон “Ніч виборів” на “5 каналі” у вишиванці з косівським орнаментом?.

?Орнаменти з вишивки з кожним днем стають все більш популярними. Сьогодні їх втілюють не лише на сорочках, але й на будь-якому сучасному вбранні, на автомобілях та навіть “викарбовують” у вигляді татуювання?.

?Сьогодні найбільш розповсюджені вишиванки білого кольору.
– чорного кольору у давнину одягали виключно чоловіки,
– сині вишиті сорочки було прийнято одягати жінкам, що вже не планували народжувати, або ж маленьким дівчаткам.

Та рекомендуємо до перегляду документальний фільм «Спадок нації»: https://youtu.be/UD5YFvzenes

Все буде Україна ????

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *