Сьогодні День Вишиванки 💛💙

Сьогодні ми святкуємо українську культуру та багаторічні традиції вишиваних сорочок, як символа історії, мистецтва та гордості. Цього року це свято відчувається ще важливішим 🇺🇦

Зібрали декілька фактів для вас 🔽

🔻Українська вишиванка має надзвичайно давнє походження, створювалась ще до VI ст.🏛

🔻Вишиванка символізує добро, вірність та любов, а вишивати національний одяг бралися тільки жінки, даруючи виробу потужну позитивну енергетику🔥.

🔻Першим, хто поєднав українську вишиванку із буденним одягом став Іван Франко, стильно скомбінувавши вишиту сорочку із піджаком. У такому вигляді його можна побачити на 20-гривневій купюрі.💰

🔻У кожному регіоні України техніка вишивання, орнамент, традиційні кольори, якими вишивають сорочку є різними🗺.

🔻Найбільша кількість людей у вишиванках, яка зібралась в одному місці, була зареєстрована у 2011 році у місті Рівне. У День Незалежності на центральний майдан міста прийшло 6570 людей у вишиванках. Цю цифру зафіксовано у Книзі рекордів України🇺🇦.

🔻Першим українським телеведучим, який з’явився в прямому ефірі у вишиванці став Андрій Шевченко. 21 листопада 2004 року відкрив телемарафон “Ніч виборів” на “5 каналі” у вишиванці з косівським орнаментом🪡.

🔻Орнаменти з вишивки з кожним днем стають все більш популярними. Сьогодні їх втілюють не лише на сорочках, але й на будь-якому сучасному вбранні, на автомобілях та навіть “викарбовують” у вигляді татуювання🚘.

🔻Сьогодні найбільш розповсюджені вишиванки білого кольору.
– чорного кольору у давнину одягали виключно чоловіки,
– сині вишиті сорочки було прийнято одягати жінкам, що вже не планували народжувати, або ж маленьким дівчаткам.

Та рекомендуємо до перегляду документальний фільм «Спадок нації»: https://youtu.be/UD5YFvzenes

Все буде Україна 🇺🇦💪🏻

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *