Сьогодні ми святкуємо українську культуру та багаторічні традиції вишиваних сорочок, як символа історії, мистецтва та гордості. Цього року це свято відчувається ще важливішим ??
Зібрали декілька фактів для вас ?
?Українська вишиванка має надзвичайно давнє походження, створювалась ще до VI ст.?
?Вишиванка символізує добро, вірність та любов, а вишивати національний одяг бралися тільки жінки, даруючи виробу потужну позитивну енергетику?.
?Першим, хто поєднав українську вишиванку із буденним одягом став Іван Франко, стильно скомбінувавши вишиту сорочку із піджаком. У такому вигляді його можна побачити на 20-гривневій купюрі.?
?У кожному регіоні України техніка вишивання, орнамент, традиційні кольори, якими вишивають сорочку є різними?.
?Найбільша кількість людей у вишиванках, яка зібралась в одному місці, була зареєстрована у 2011 році у місті Рівне. У День Незалежності на центральний майдан міста прийшло 6570 людей у вишиванках. Цю цифру зафіксовано у Книзі рекордів України??.
?Першим українським телеведучим, який з’явився в прямому ефірі у вишиванці став Андрій Шевченко. 21 листопада 2004 року відкрив телемарафон “Ніч виборів” на “5 каналі” у вишиванці з косівським орнаментом?.
?Орнаменти з вишивки з кожним днем стають все більш популярними. Сьогодні їх втілюють не лише на сорочках, але й на будь-якому сучасному вбранні, на автомобілях та навіть “викарбовують” у вигляді татуювання?.
?Сьогодні найбільш розповсюджені вишиванки білого кольору.
– чорного кольору у давнину одягали виключно чоловіки,
– сині вишиті сорочки було прийнято одягати жінкам, що вже не планували народжувати, або ж маленьким дівчаткам.
Та рекомендуємо до перегляду документальний фільм «Спадок нації»: https://youtu.be/UD5YFvzenes
Все буде Україна ????