Про цікаві штуки та корисні поради

Оленка (@olenka_strrr)

Привіт, на зв’язку юна філологиня Оленка ?‍♀️ Насамперед вітаю усіх зі святами, адже у нас їх за той тиждень було чимало. Та й взагалі, на вулиці вже справжній травень! Не знаю як у вас, але Херсон вже квітне ?

Сьогодні я розкажу вам про одну цікаву штуку – тиждень самопідготовки або як називають його студенти “тиждень сампо”. Що ж це таке?

? Тиждень самопідготовки – це дні, де студенти замість робочих буднів (наприклад, цього року це 05.05 – 07.05) мають вихідні. Але це не канікул, як ви могли подумати. Викладачі дають завдання на тиждень сампо, і ми виконуємо їх. Просто у ці дні не буде занятть у розкладі, а ми влаштовуємо собі їх самі ?

Насправді, це дуже крута практика. Якщо би не мали дистанційного навчання, то на Великдень точно усі поїхали б додому. А вертатись на декілька днів, особливо коли ти здалеку, зовсім не хочеться. Тому тиждень сампо – це рятівне коло для навчання серед святкових буднів ? У вас може виникнути запитання: “А чи всі студенти виконують завдання?” З впевненістю кажу, що так. Студенти й студентки ОА відповідальні та самоорганізовані, тому ставити під сумнів підготовку немає потреби.

Цього року у мене перший тиждень сампо. Минулого лише починалася дистанційка, і якось це усе забулось. Та і великого сенсу не було – ми й так сиділи вдома, у сімейному колі ?‍?‍? Розкажу вам про свої завдання. Їх насправді було декілька, бо більшість дисциплін у нашої групи вже закінчились. Ми мали прочитати твір Панаса Мирного “Повія”, який налічує у собі близько 500 сторінок! Але для українських філологинь (та двох філологів ? ) це не є випробуванням. А найголовніше завдання – це підготуватися до іспиту, який відбувався одразу після ‘канікул’.

Я не вперше складаю усні іспити онлайн, але цей був особливо стресовий. Мій ноутбук вирішив, що працювати він не хоче, і весь час не міг завантажити навіть головну сторінку браузера! Уявляєте, який це стрес? Я була 17-ца за списком і мала величезну надію, що техніка вгамується. Але цього не сталось.

⚠️ Порада номер 1 для іспитів: готуйте комп’ютера/ноутбука/телефона завчасно! Раптом якісь проблеми – майте запасний варіант.

Я, замість ноутбука, використовувала телефон задля камери та спілкування, а з комп’ютера друкувала відповідь за практичне запитання у Google Doc.
Усе завершилось добре, я отримала оцінку, яка повністю задовільнила мене, але той стресовий день я ще довго пам’ятатиму. Тому ловіть поради до іспиту:
? Готуємось завчасно. Не залишайте усе на останній день. Може статись що завгодно, і всі ваші старання техніка випадково видалить (так, таке буває) ??‍♀️ Коли за плечима буде ще декілька діб, ви легко зможете надолужити пропущене.
? Ранок добрий, коли починається смачно. Так, обов’язково поїжте! Навіть звичайний чай чи кава з улюбленими канапками або цукерками дадуть вам енергії та сил на іспиті. Навіщо хвилюватися ще й через те, що не поїв, правда?
? Ніч – для сну. Ви маєте добре виспатись аби не ловити ґав на іспиті. Достатня кількість сну допоможе вам легко концентруватися, а не позіхати на кожному кроці.

Ці поради схожі з тими, що я розповідала у минулому блозі. Але прочитайте їх ще раз і запам’ятайте, що іспит – це не кінець світу! Позитивний настрій є важливим вкладником для успішного складання ?

Бажаю успіхів усім студентам під час сесії, а школярам – успішного ЗНО та вибору професії (і, звісно, вищого навчального закладу ? ). Не забувайте, що на вулиці травень, і там тепло й зелено, саме для прогулянки!

Мийте руки з милом (це важливо) і пам’ятайте, що ви дуже кльові. До зустрічі! ❤️

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *