Позиція Братства спудеїв «Острозької академії» щодо подальшого членства в Українській Асоціації студентів

 

06.05.2020 року відбулась онлайн-зустріч студентів Національного університету «Острозька академія», на якій було обговорено питання щодо подальшої участі Братства спудеїв НаУ ОА в Українській Асоціації студентів (далі – УАС). У зустрічі взяло участь близько 100 здобувачів вищої освіти.

За результатами обговорення переважна більшість вбачає УАС як організацію, що об’єднує органи студентського самоврядування в межах усієї України, створює платформу для комунікації та здійснює роботу в напрямі покращення якості освіти, захисту прав студентів.

Враховуючи думку студентів та ситуацію, що не дає можливості прийняти рішення на загальних зборах студентів НаУ ОА, Колегія Братства спудеїв вважає недоцільними заяви про вихід із УАС та продовжує своє членство в організації до чергових загальних зборів студентів (Парламенту Братства спудеїв).

Братство спудеїв Острозької академії розглядає свою подальшу участь в організації за умов дотримання принципів відкритості, прозорості, незалежності, водночас підзвітності виключно студентам та іншим принципам закладених у Статуті УАС, що не суперечать національному законодавству.

Вважаємо за доцільне:

  • оприлюднити офіційну позицію УАС щодо причин та порядку зміни керівництва в організації;
  • покращити діалог між студентськими самоврядуваннями;
  • залучити студентських представників до напрацювання спільної стратегії по виходу із кризової ситуації та подальшого розвитку організації.

Вихід із УАС розглядаємо як крайній захід, за умов неможливості ефективного функціювання організації та в разі порушення вищезазначених принципів або таких, що суперечать цінностям Острозької академії. У випадку неможливості подальшої співпраці із УАС, вважаємо за необхідне створення альтернативної всеукраїнської студентської організації спільно з іншими студентськими самоврядуваннями України.

Колегія Братства спудеїв
Національного університету Острозька академія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *