Пам`ять полеглим у Афганістані

Afgan15 лютого 2013р. – 24-річчя виводу військ колишнього СРСР з Афганістану

Під грифом «допомога» вступили радянські війська на територію Афганістану в ніч на 25 грудня 1979-го року. В сусідній державі до тієї пори вже відбувся своєрідний державний переворот. Повстанцями було розстріляно сім’ю тогочасного правителя Мухаммада Дауда. Натомість до влади прийшла Народно-демократична партія, яка за філософію своєї діяльності взяла марксистську ідеологію.

Рішення вторгнення радянських солдатів у Афганістан прийняв генсек ЦК КПРС Леонід Брежнєв. Ця воєнна операція розголошувалася як обов’язок допомогти сусідній країні. Всі військові дії сприймалися як міжнародна солідарність з боку Радянського Союзу. Проте  крізь призму нав’язування цієї думки все ж таки просвічувалася правда. Радянські війська прагнули зберегти комуністичний лад у Афганістані, тому не могли дозволити повстанцям заволодіти владою. Якщо спочатку було введено на територію «Афгану» порівняно меншу кількість озброєних солдатів СРСР, то з часом їх кількість постійно збільшувалась. Невідомо, скільки б ще тривало кровопролиття, якби у 1988-му році ООН не виставило цю проблему для остаточного вирішення. Вже через рік радянських військ на території Афганістану не було.

Великі жертви спричинила ця війна. Багато українців у складі армії СРСР дісталися додому. Проте чимало солдатів, здійснюючи, так звану, «братську допомогу», так і не повернулися на Батьківщину.

 

Вікторія Таран

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *