Острозька академія – колиска інтелектуальних та духовних цінностей

Останній рік навчання для випускників загальноосвітніх закладів – важливий період, адже вони вирішують, який виш обрати для себе задля здобуття ґрунтовних знань з тієї чи іншої спеціальності. Під час такого вибору абітурієнтові потрібно добре подумати, чи здобуде він там належну освіту і чи буде конкурентоспроможним фахівцем на ринку праці. Безперечно, варто врахувати переваги під час навчального процесу та проведення свого студентського дозвілля.

Національний університет «Острозька академія», що має статус самоврядного (автономного) дослідницького вищого навчального закладу відповідно до рішення Кабінету Міністрів України та входить до Європейської асоціації університетів, є одним із найпрестижніших навчальних закладів України і пропонує своїм студентам чимало додаткових можливостей на усіх факультетах. Зокрема, вступивши до Острозької академії, студенти матимуть можливість стати учасниками міжнародних обмінних програм «Канада. Світ. Молодь», Білоруської навчальної обмінної програми, студіювати за кордоном у рамках міжнародних навчальних програм Erasmus Mundus, Fulbright, Muski, DAAD, канадсько-української парламентської програми, бути учасником магістерської програми Варшавського університету, також додатково здобути знання з іноземних мов (англійська, іспанська, французька, німецька, польська, італійська, китайська мови) та отримати сертифікат із записом у диплом.

Крім цього, студенти Острозької академії постійно стають стипендіатами Президентського фонду Леоніда Кучми, стипендіальної програми Фонду Віктора Пінчука «Завтра.UA», стипендій Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, голови Рівненської облдержадміністрації, Михайла Грушевського тощо. Беруть участь у щорічних Всеукраїнських конкурсах наукових робіт, що фінансуються українською діаспорою. Спудеї Острозької академії користуються електронними ресурсами провідних бібліотек світу, завдяки функціонуванню єдиної в Україні наукової віртуальної бібліотеки, мають вільний доступ до мережі Internet, а також до регіонального ресурсного центру вивчення іноземних мов, комп’ютерних лабораторій та лінгафонних кабінетів. В Острозькій академії студенти мають можливість не тільки здобути вищу освіту, а також навчатися в аспірантурі за напрямами: історія України; історія, джерелознавство та СІД; педагогічна та вікова психологія; загальна педагогіка та історія педагогіки; релігієзнавство; кримінальний процес та криміналістика. Окрім того, отримати науковий ступінь кандидата наук у галузях психології, історії та релігієзнавства на спеціалізованих вчених радах, що функціонують в університеті.

Студентське життя в Національному університеті «Острозька академія» надзвичайно цікаве і насичене. Кожен студент має можливість себе реалізувати у науковій діяльності як член наукових студентських організацій. Навчальний заклад поступово завойовує науковий простір країни та задає провідні тенденції розвитку української науки. Про це свідчать перемоги студентів Острозької академії у Всеукраїнських олімпіадах та конкурсах студентських наукових робіт з різноманітних спеціальностей.

Поруч з науковою діяльністю, студенти займаються у різних спортивних секціях з футболу, волейболу, баскетболу, тенісу тощо з перспективою участі у всеукраїнських та міжнародних спортивних змаганнях, відвідують різноманітні гуртки культурно-мистецького центру (студентський хор, театр, гуртки бального, сучасного та спортивного танців, гуртки гри на музичних інструментах), активно беруть участь у розвитку студентського самоврядування, ставши членом громадської організації «Братство спудеїв». Задовольнити свої духовні потреби студенти можуть, відвідавши богослужіння у студентсько-викладацькому храмі преподобного Федора Острозького, що знаходиться на території навчального закладу. «Секрет нашого успіху – це колосальна історична спадщина Острозької академії, навколо якої гуртуються відомі люди. Разом із тим я називаю нас прагматичними патріотами, тому що на базі цієї історичної спадщини ми створили конкретні речі, які не соромно показати країні, медіа, закордонним партнерам. Урешті-решт нам завжди допомагала віра в те, що, відроджуючи Острозьку академію, ми працюємо для України, для її віри в саму себе. І з молоді, яка до нас приходить, ми виховуємо людей, які б теж вірили в Україну. Завдяки цьому нам вдається те, що не вдається іншим», – розповів ректор Національного університету «Острозька академія», професор, Герой України Ігор Пасічник.

Також під час навчання в Острозькій академії студенти мають унікальну можливість здобути неоціненний практичний досвід, працюючи волонтерами у підрозділах університету. І це ще далеко не всі плюси навчання в українському Оксфорді, як часто про Острозьку академію висловлюються українські та закордонні гості. За словами студентів, у древніх стінах цього освітньо-культурного осередку витають академічний дух науки й таємнича аура, які залишають свій слід у душі навіки.

Олексій КОСТЮЧЕНКО