Не забудемо…

Пам’ять жертв голодоморів і політичних репресій в Україні вшановують кожного року в останню суботу листопада. Цього ж року в Україні на цю дату були 80-ті роковини Голодомору 1932-33 років.

У Громадському комітеті зі вшанування пам’яті жертв Голодомору повідомили, що цьогорічне вшанування присвячене тим,  хто тоді у 30-х роках рятували інших від голодної смерті.

Голодомор 1932–1933 років – масовий, навмисне організований радянською владою голод, який спричинив незліченні людські жертви у сільській місцевості на території Української РСР. Причини  масового злочину ніколи в СРСР не розслідувалися і ніхто не зазнав покарання. Впродовж десятиліть голодомор не тільки навмисно замовчувався радянською владою, про нього взагалі заборонялося будь-де згадувати.

У 2003 році український парламент назвав, а 2006 – офіційно визнав Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу. У 2010 році судовим розглядом завершилася кримінальна справа за фактом здійснення злочину геноциду

У День пам’яті жертв голодоморів президент України Віктор Янукович заявив, що “наш обов’язок – завжди нести в серцях пам’ять про ті страшні події”.

О 16.00 офіційно вшанували пам’ять жертв Голодомору хвилиною мовчання. Після цього почалася всеукраїнська акція Запали свічку пам’яті – українці запалювали свічки біля меморіалів Голодомору та на вікнах своїх домівок.

Недостатня увага українців до такої історичної події виявилася у їхній пасивній участі у всенародному вшануванні. Велика кількість людей не підозрювала про існування такої акції вцілому. «Тільки в країні, яка в День Пам’яті Голодомору показує розважальні програми, цей Голодомор і міг статися…», – коментує Святослав Вакарчук у  своєму твіттері.

Вікторія Іванчук

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *