Філологійна практика: як це було?

Оленка (@olenka_strrr)

Привіт, на зв’язку юна філологиня Оленка ?‍♀️ Сьогодні хочу поділитися із вами цікавинками нашого навчання. З 24 травня в мене почалася практика, яка тривала до 6 червня (відповідно, 2 тижні). На цей час ми не мали жодних занять, зате всі дні трудилися над завданнями. Цього року ми:

? аналізували мовлення регіональних ЗМІ та реклами на телебаченні
? створювали блоги в додатку “Blogger” від Google, де мали розмістити певну кількість відео з культурумовними порадами, а також 3 привітання/інформування з нагоди свят (я обрала Дкеь працівників видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження ? , День папуги ? та День велосипеда та велосипедистів ? )

Скажу чесно , що таке завдання мені припало до душі. На першому курсі ми теж мали практику, але та полягала у збиранні фольклору: казок, пісень різного типу (козацькі, соціально-побутові, веснянки тощо), загадок і всього такого. Херсон не є краєм, який може похвалитися великою кількістю автентичних творів, але я все-таки віднайшла ті перлини й захистила практику на високий бал. Але великого ентузіазму та задоволення під час проходження не відчула ??‍♀️

Цього разу було все інакше. У моїх очах з’явився вогник, тож усі два тижні я плідно працювала. Як ви могли здогадатися, найцікавішим етапом була зйомка відкороликів. Ох, скільки ж невдалих дублів я отримала під час запису ? Інколи я ‘зависала’ від того, що сказала фразу не з тою інтонацією, як планувала, і від того забула наступні слова. Виглядає смішно, але тоді я лише важко зітхала, повторювала текст і вкотре натискала на телефоні кнопку запису. Та результат був крутим, тому навіть п’ятнадцятихвилинні записи ролику, який вийде на одну хвилину, не втомлювали ?

Не менш важливим було стильове оформлення. Я назвала свій блог “Промова | про мову” (сподіваюсь, ви оцінили цю гру слів ? ), створила заставку та дібрала круту музику на початок та кінець. За це дякую гурту CLOUDLESS і їх неймовірно треку “Думки” (раптом не слухали, то це чудова нагода зайти її на YouTube, бо кліп на пісню дуже атмосферний). Трохи часу для монтажу, додати текстовий супровід, видалити зайве і все. Корисний ролик для вивчення наголосів/правильних варіантів лексичних помилок/вимови слів готовий! Я залишу вам тут покликання, раптом зацікавила вас ?
? https://strantsevilko.blogspot.com

Захист практики відбудеться в середу, але я впевнена, що все пройде чудово. Ми всі добряче попрацювали і результат маємо гідний. Яка практика чекає нас далі, залишається секретом. Та я впевнена, що буде не менш цікаво, а головне – корисно для нашої професії.

До речі, так неочікувано до нас підкрався кінець року. Наче ось тільки виїжджати на навчання у вересні, а ми з подругою вели наших першокурсниць на інаугурації (нагадаю, що я студкураторка дуже крутооо першого курсі українських філологинь і творчинь) ? Залишився останній ривок, тому відкривайте друге, а, може, вже в десяте дихання і вперед. Фініш вже так близько!

А також маю для вас нагадування:
На вулиці вже справжнє літо, час не сидіти вдома на вихідних, а кудись зірватись і поїхати назустріч пригодам! Цей блог пишу вам зі Львова і щиро сподіваюсь, що ви теж зможете відвідати улюблені місця та поринути у нові красоти нашої країни ?

Мийте руки з милом (це важливо) і пам’ятайте, що ви дуже кльові. До зустрічі! ❤️

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *