Відбувся круглий стіл на тему «Теорія і практика християнської та медико-психологічної реабілітації осіб з адиктивною (залежною) поведінкою» 8 лютого в Острозькій академії. Захід передбачав розгляд проблеми реабілітації залежних осіб за допомогою духовних цінностей.
«Кілька місяців тому ми відкрили Науково-дослідницьку лабораторію християнської етики, християнської психології та християнської педагогіки. Однією з її основних функцій є реабілітація людей, залежних від психоактивних речовин: алкоголю, наркотиків. Сьогоднішній круглий стіл здійснюється вперше в Острозькій академії. В лікарнях лікують тіло, а наркоманія – це духовна проблема. Людям, які є залежними, потрібно не ховатись, а йти до священників, спеціалістів. Рідні мають допомагати їм у цьому», – розповідає координатор заходу Василь Жуковський.
Учасниками круглого столу буди гості з Волині, Хмельниччини, Рівненщини, зокрема, і з самого Острога. Модератори досліджували вітчизняний досвід реабілітації залежних людей в християнських центрах і медичних закладах. Також зазначили певні організаційні аспекти роботи з хворими в реабілітаційних центрах.
Один із учасників Володимир Кобилянський, реабілітолог християнського центру м. Острога, ділиться своїм досвідом: «Я займаюся реабілітацією залежних з 1995року. Взявся за це, бо була потреба у вилікування близької мені людини. Вона була на грані смерті. Тому на основі духовно-християнської моралі ця людина отримала перемогу над хворбою. Вона здобула зцілення. Згодом я почав допомагати іншим людям, які були залежними. Але ще тоді я не мав можливості врятувати багатьох. І деякі, чекаючи своєї черги, помирали. Мені тоді боліло серце за них. Зараз, як відповідь Божу, ми бачимо те, що є багато інших груп, які допомагають залежним. Наш центр має певні програми, які виробилися в процесі тієї реабілітації, якою ми займаємось. Водночас ми завжди відкриті до інших методик. Це є мудро. І ось такі круглі столи є хорошим способом надбання досвіду.»
Вікторія Таран