День захисника Вітчизни

1978287785_bigДень захисника Вітчизни,  яке було встановлене в СРСР в 1922 р. як «День Червоної Армії і Флоту», святкують в Україні, Білорусії, Росії, Киргизії та Придністров’ї.

Історики стверджують, що святкування річниці Радянської армії саме 23-го лютого є дещо нелогічним, оскільки не збігається з датами та не має ніякого історичного характеру. У другій половині 30-х рр. для обґрунтування дати був складений міф про перемогу, нібито здобуту в цей день над німцями під Псковом і Нарвою. Згідно з архівними даними, до вечора 23 лютого німці перебували за 55 км від Пскова і 170 км від Нарви. Ніяких боїв у цей день ні в німецьких, ні в російських архівах не зафіксовано. Міф про «перемогу під Псковом і Нарвою» був винайдений особисто Йосипом Сталіним в 1938 р. Вперше він з’являється в матеріалі, опублікованому в «Известиях» 16 лютого 1938 р., де теза звучала наступним чином: «Під Нарвою і Псковом німецьким окупантам було дано рішучу відсіч. Їхнє просування на революційний Петроград було припинено. День відсічі військам німецького імперіалізму став днем ювілею молодої Червоної Армії».

В Україні День збройних сил офіційно святкується 6 грудня. Проте цей день в «народні свята» не увійшов, тому в 1999 р. був виданий Указ, відповідно до якого 23 лютого названий Днем захисника Вітчизни. Цим указом президент Кучма продовжив радянську традицію — в Радянському Союзі цей день також вважався офіційним державним святом — «Днем Радянської Армії та Військово-Морського флоту». Тим не менш, останнім часом 23 лютого вважається також і просто «чоловічим днем».

Незважаючи на історичний контекст такого свята, 23 лютого  увійшло в історію і як день, коли англійський майор Волтер Вінгфілд запатентував нову гру на свіжому повітрі, відому всім сьогодні як теніс. У цей день народилися український художник-абстракціоніст Казимир Малевич, російський письменник Борис Некрасов та президент України (2005 – 2010)  Віктор Ющенко.

Братство спудеїв вітає усіх чоловіків з Днем захисника Вітчизни і щиро бажає їм богатирського здоров’я, незламної волі та успіху.

Вікторія Іванчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *