Привіт, на зв’язку юна філологиня Оленка ?♀️ Ми вже відсвяткували день Святого Валентина, який, я сподіваюсь, ви провели з позитивними емоціями ❣️ І я бажаю вам кохання (не тільки 14 лютого, а завжди і всюди), побільше радості та неймовірних спогадів ? Але наразі не про це.
Сьогодні нас чекає ще одне свято. Здогадалися? Так-так, я кажу про Міжнародний день рідної мови. І як філологиня, я не можу не зазначити, яке ж це прекрасне свято? А ви знали, що наша мова одна з наймилозвучніших у світі? Тому я приготувала для вас невеличкий подарунок. Катедра української мови проводить конкурс етюдів, повз якого я просто не змогла пройти. І я хочу, щоб і ви дізнались чому ж слова не можна підбирати ? ?
Вони сиділи на лавці в парку і дивились на зорі. Ніч вже давно заполонила все навкруги та подарувала небагатьом любителям свіжого повітря легкі подихи вітру. Він тихо розповідав про сузір’я на небі, а вона уважно слухала та лише зрідка кліпала очима. І ось настала тиша. Не та, що пригнічує, а саме та – невагома та романтична.
– Я не можу підібрати правильних слів аби описати твою…
Його слова почали розпливатись у свідомості і вона вже нічого не сприймала. «Невже він справді це сказав?». Він подобався її несамовито, але філологійне нутро завжди брало гору у таких ситуаціях.
– Вибач, але мені треба йти. Я напишу.
Вона просто розвернулась і пішла. Звісно, що від неї він більше не побачить у месенджері заповітні +1 у повідомленнях. А все через один недолік. Ви здивуєтесь, чому така бурхлива реакція? Але ж, людоньки, ще хтось у ХХІ сторіччі «підбирає» слова?!
Ось така, здавалось, дрібниця може зіпсувати усе. Він що, десь ті слова впустив і не може підібрати? Вони там і досі валяються? Після цього побачення вона швидко зрозуміла свою місію в житті. Прийшла додому, створила документ на комп’ютері. Слова самі складались у речення. Вона подивилась на екран та посміхнулась. Зайшла на свою сторінку в Фейсбуці. Скопіювати, вставити, опублікувати. Один, два, три. Готово.
«Насправді усе дуже просто. Запам’ятайте: ручку з підлоги підбираємо, а слова – добираємо. Сподіваюсь, ця порада допоможе вам стати справжніми культуромовними експертами».
Сподіваюсь, вам до вподоби така замальовка (майже) з життя ? Погодьтесь, у такій формі всі правила модна засвоїти набагато краще ???
Я бажаю вам стати тими культурумовними експертами, які беруть (а не приймають) участь та не кажуть випАдок (і не створюють припадок для філологів). А наостанок для вас – неймовірна Ліна Костенко, яка нагадує, що весна вже близько ?
І сонце, й сніг, і ожеледь, все разом.
І я не знаю, це весна чи ні?
Сваровський би позаздрив дивним стразам,
що мерехтять у мене на вікні.
? Шануйте мову, бо все минає
а мова – вічна
Мийте руки з милом (це важливо) і пам’ятайте, що ви дуже кльові. До зустрічі! ❤️