Як наша Гальшка на Міс Всесвіт ходила…

 

Серед сучасниць Гальшку Острозьку вирізняли надзвичайна врода та розум. Сучасна «Гальшка» є також спудеєм Острозької Академії, а значить, має бути стресостійка, активна та ерудована.
Схожі вимоги до учасниць висуваються на відомому світовому конкурсі краси «Міс Всесвіт». І «Гальшка» стає ближчою до нього. Цьогорічне нововведення – це бліц-опитування. На відповідь конкурсанткам дається 1 хвилина, але перед тим є певний час на роздуми (20-30 секунд).

Цікаво, наскільки наші дівчата конкурентноспроможні світовим “Міс”? Чи могли б вони бути «на рівні» зі світовими красунями? Я спробувала порівняти відповіді наших конкурсанток і найуспішніших фіналісток конкурсу «Міс Всесвіт».

Почнемо з днів, коли актуальними були перші спроби завоювання космічного простору. 1969 року одним із найцікавіших питань на мою думку, є таке: «Через декілька днів людина висадиться на Місяці. Якби людина з Місяця приземлилася у вашому рідному місті, що б ви зробили, щоб розважити її?». Ґлорія Діаз (Міс Філіппіни) відповіла ось так: «Я не зробила би чогось надзвичайного, я зробила би теж саме, що роблю кожного дня. Я думаю, що оскільки той астронавт перебував на Місяці так довго, йому захочеться змін». І перемогла, ставши Міс Всесвіт 1969.

Наша претендентка на титул «Гальшка року», Ірина Прокопчук, із Інституту права ім. І. Малиновського на теж саме запитання дала таку відповідь: «Перед усім, нагодувала б його нормальною земною їжею, бо, можливо, людина голодна. А потім вночі, якщо він і справді ніколи не був на Землі, я б показала йому, як виглядає Місяць із Землі». Порівнюючи з Міс Всесвіт, наша Ірина більш романтична натура і вигадниця.

Перейдемо до більш близької нам епохи. А саме до 90-их років попереднього століття. Цей час більшість людей асоціювала зі зміною політичних поглядів і принципів. Брук Махеалані Лі (Міс США) журі поставило таке запитання: «Якби всі правила перестали діяти на один день, і ти могла би робити все, що завгодно, що би ти зробила?». Напевно, ця модель намагалась «улізти» в сукню для дефіле і відповіла так: «Я б їла все, що можливо. Ви не розумієте – я би з’їла все два рази». Корона Міс Всесвіт 1997 прикрасила голову цієї незвично чесної конкурсантки.

Олександра Фомін, представниця факультету Міжнародних відносин, теж намагалась бути максимально відвертою: «Мабуть, я би багато чого зробила, але чи вистачило б мені на це одного дня? Думаю, що ні. Та найголовніше, що я хотіла б зробити за 24 годити, це спробувати те, на що б я ніколи не наважилась, те, на що б мені сміливості не вистачило. По-перше, наважилась би написати президенту все те, що я думаю про його політичну діяльність і те, що потрібно, щоб запанував мир на Сході України. По-друге, наважилась би зробити те, що викликає у мене страх. Ну, і по-третє, спробувала б підкорити серце якогось голлівудського актора (посміхається)».

Оксана Федорова (Міс Росія і Міс Всесвіт 2002) здобула легку перемогу собі та своїй країні. На запитання «Від чого ти можеш почервоніти?». Вона відповіла неочікувано швидко і мало: «Коли я говорю якісь дурниці».

Мар’яна Давидюк, претендентка на звання «Гальшки» від Гуманітарного факультету, теж спробувала скористатись шармом : «Як і будь-яка дівчина, я червонію від приємних компліментів. Але, окрім цього, дуже засоромити може критика моїх ідей. Проте таку сором’язливість можуть видати лише мої очі, я ж візажист (посміхається)».

У 2008 році журі конкурсу «Міс Всесвіт» разом із Дайяною Мендозою (Міс Венесуела і Міс Всесвіт) з’ясовували, кому легше жити: чоловікові чи жінці. Як вірна католичка, вона відповіла так: «Господь створив нас різними, але чи ці наші відмінності суттєві? Я так не вважаю. Відмінності полягають лише в тому, як ми мислимо. Чоловіки, шукаючи найшвидший спосіб досягнення мети, використовують прямі шляхи, а жінки знають, що найшвидший спосіб дістатися до цілі – пройтися манівцями, а тоді випростати їх у пряму дорогу».

Анна Герасимчук, представниця від факультету РГМ, дотримується більш філософських поглядів: «Хм, питання надзвичайно цікаве та доволі спірне, адже завжди викликає купу суперечок. Вважаю, що кожен сам вирішує, чи легко йому жити. Зазвичай, ми не цінуємо те, що легко досягли на відміну від того, чого домоглися величезною працею. Легко живеться лише лінивим, а працелюбним та завзятим завжди важко. Кожен крізь життя проносить свою ношу. І важка вона чи легка залежить не від її розміру чи ваги, а від ставлення: до людей, до світу, життя, та, насамперед, самого себе. Тому неважливо, чоловік ти чи жінка, важливо, як ти проживаєш своє життя».

2016 року переможницею конкурсу “Міс Всесвіт” стала 24-річна француженка Ірис Міттенар, але більш цікаві запитання були поставлені  її суперницям. Наприклад, Максін Медіну (Міс Філіпіни) перевіряли на аналітичні здібності: «Які найбільш вагомі події відбулись у світі за останні 10 років, на вашу думку?». Філіппінка дуже раділа факту, що її країна приймала захід вже втретє і відповіла так: «За останні 10 років я побачила, що людей може об’єднати таий захід, як «Міс Всесвіт». Коли ми разом, ми стаємо величнішими. Ніби ми стаємо однією нацією. Дякую».

Натомість Анастасія Арнова, конкурсантка від факультету ПІМ, продемонструвала свою аналітику останніх подій світу: «Я вважаю, що за останні 10 років світ дуже змінився: світова нестабільність з кожним днем збільшується, через це відбуваються багаточисленні міграції. В нашій країні відбувається війна. Хотілось би згадати ще про кліматичну Паризьку угоду 2015 року, оскільки екологічна проблема стає з кожним роком гострішою».

Чаліта Суансейн (Міс Таїланд 2016) також намагалась прорекламувати свою країну, відповідаючи на таке запитання: «Назвіть світового лідера сучасності чи минулого, яким ви захоплюєтесь, і поясніть, чому». «Для мене, це Король Таїланду. Його Високість наполегливо працював на благо людей Таїланду з того часу, як я народилась. Для всіх тайців, Його Величність нам як батько. Дуже вам дякую».

Зазвичай, Міс беруть приклад із осіб, що керують великою кількістю людей і очолюють дуже важливі посади. На противагу цьому, наші дівчата менш довіряють політичним фігурам і захоплюються видатними сильними особистостями. Для Юлії Лашти з Економічного факультету кумиром є «…відома українська співачка Тіна Кароль. Я захоплююсь не тільки її творчістю, а й зовнішністю, адже вона неймовірно красива, витончена, ніжна та жіночна. Ця жінка надзвичайно сильна духом, адже не зважаючи на смерть чоловіка, вона залишилась хорошою мамою, успішною співачкою та чудовою жінкою. Саме до такого ідеалу мають прагнути всі леді».

Висновок із прочитаного кожен зробить сам. Але від себе додам, коли наступного разу хтось у мене запитає, чому українки не перемагають на світових конкурсах, я з абсолютною впевненістю зможу відповісти: «Не там ви шукаєте справжніх, красивих й ерудованих українок. Завітайте до нас в ОА на «Гальшку»!»

Запитання підготувала та переклала голова PR відділу БС, Дарія Леськів. Окрема подяка за адаптацію для Катерини Шмигельської.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *