24 кроки до сучасного БС

За три роки після відродження Національного університету “Острозька академія” студенти довели, що університету не може існувати без студентського самоврядування і 26 березня 1997 року вперше відбулися вибори Голови Братства спудеїв, яким став Сергій Глинянчук.

Сьогодні Братство спудеїв – це незалежна громадська організація, яка об’єднує прогресивних студентів. Це спільнота, яка формує, готує, виховує універсальних випускників.

19 голів Братства спудеїв упродовж 24 років розвивали студентське самоврядування своєї альма-матер. Так! Члени Братства спудеїв – це в сі студенти. Ми хочемо, щоб це свято було особливим для всіх, як день народження, на яке всі чекають. Як і кожен з нас стає на рік старший, мудріший, так і студентське самоврядування розвивається, оновлюється, змінюється, щоб кожного року святкувати та пишатися ще одним +1 роком злетів та крутих результатів у календарі.

Нинішня голова Братства спудеїв Олександра Олієвська розповідає свої враження від співпраці зі студентам упродовж 2020-2021 навчального року.

“Сьогодні Братство спудеїв – це більше ніж просто громадська організація, більше ніж орган студентського самоврядування. Тут і зараз – це стимул кожного студента Острозької академії рухатись і розвиватись, незважаючи на ізоляцію вдома. Це – сім’я та команда, яка гуртує та надихає, незважаючи на те, що між нами сотні кілометрів. Братство спудеїв 2021 року – це не про “я”, а про “ми”! Не про кубки, нагороди та виграші у “Візитівці”, а про підтримку 24/7 онлайн та безпечні безконтактні обійми.

Цьогоріч Колегія Братства спудеїв – це більше ніж представники факультетів та інститутів, це всі 2450 студентів, які довіряють та підтримують один одного. Це – ініціативні студенти, старости, студентські коменданти, студентські тьютори, спортивні команди. Це – медійний, волонтерський, профорієнтаційний, юридичний, фінансовий, культурно мистецький, підрозділ. Це – правопорядок, студентська комісія з якості освіти та академічної доброчесності, студентське наукове товариство “Академік”. Це – Парламент, студентські ради факультетів/інституту, Ostradio, EcoDown Ostroh, гуртки та мовні клуби, літературні об’єднання та інші. Ми всі – братство/сестринство/спільнота/СІМ’Я. Дякую вам за те, що самоврядування в Острозькій академії саме таке, як є тут і зараз. Дякую вам, що за 24 роки існування Братства спудеїв жоден з вас не зупинився та невтомно працював над тим, щоб думка студентства була почутою. З упевненістю можу сказати, що через рік, у своє 25-річчя, самоврядування Острозької академії зможе лише пишатися пройденим шляхом кожного спудея”, – вітає спудеїв Олександра.

І, традиційно, бажаємо щастя, здоров’я, везіння, Божого благословіння та солодкого життя!