11 жовтня в Острозькій академії Ірина Мельник презентувала свою збірку «Вікна. Книга перша».

Про назву:

«Вікна – це багатоплановий образ. Вікно – це межа.  Між цим світом і тим, що за вікном. Це одночасно картина, яку ти хочеш бачити, яка вже є чи про яку ти тільки мрієш. Я хочу, щоб після нашого діалогу ви прийшли додому і уявили собі те вікно, яке б вам найбільше хотілося бачити, тих людей, яких. Можливо, зараз немає з вами, але які присутні у вашій свідомості.»

Про книгу:

«Книга готувалася до друку два роки, вперше вона побачила світ на Міжнародному форумі видавців. Концепція книги дуже часто змінювалася . але зараз вона є такою, яка вона є. Перша поезія і остання звучать суголосно  – «Париж» і «Ти Париж». Я, напевно, не мала такого задуму, але коли склала всі ці поезії в зміст, подумала, що якась циклічність і мала бути.»

Про переклади:

«Мені вирішили зробити подарунок – замовили переклад поезії французької. Мені було дуже цікаво працювати з перекладачем, бо я тут вживаю багато новотворів. Вона замінила їх іншими французькомовними словами. Порівнюючи з оригіналом, читачі відзначили таке творче зображення.»

Про сьогодення:

«Напевне, сьогодні не можна не говорити про любов і війну – дві теми, які дотичні до кожного з нас. Ми повинні говорити про ці речі. Якби ж наша мовчанка могла зупинити ті речі, які відбуваються з нашою країною. Але, на жаль, вона того не зупинить. Тому нам треба говорити, щоб слова спонукали до дій.»

Наостанок авторка побажала нам не мовчати, а озвучувати власну позицію і ніколи не зраджувати самому собі.

                                                                           Автор статті: Вікторія Видиборець

 

rrxywqxyouk 1 jbxo8067qfo

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *